Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. ©

  • en
  • de
  • tr

Açık Kasa Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı

Ürün Kodu: Açık Kasa Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı

Ürün Fiyatı:

Naturel Açık Kasa Reverse Ozmos Sistemi maliyeti muadillerine göre çok uygun durumdadır. Naturel Su Arıtma Cihazları 20 yıllık tecrübesi ve rekabetçi fiyatlarıyla rakiplerinin önüne geçmekte olup, sadece ithal ettiği mallarla değil imal ettiği ürünleriyle de müşterilerinin gönlünde taht kurmaktadır.

Naturel Açık Kasa Reverse Ozmos Sistemi  seçimi oldukça detaylı bir işlem olduğundan mutlaka personelimizden teknik destek almanızı tavsiye ederiz.

Nasıl çalışır?

Kısaca su moleküllerinin 0,0000001 milimetre gözeneklere sahip yan geçirgen bir membrandan su basıncı vasıtasıyla geçirilmesi işlemidir. Uzun levhalar halindeki membranların ustalıkla birbirleriyle kat kat sandviç haline getirildikten sonra delikli merkezi bir tüpün üzerine spiral şekilde sarılmasıyla oluşur. Bu sarılı konfigürasyona genel olarak spiral sargılı membran yada modül denir. Bunlar değişik miktarlardaki suları işlemek için muhtelif boylarda üretilirler. Tipik olarak ev su arıtma sistemlerinde kullanılan bir modül 5 cm çapında ve 25 cm boyunda iken, endüstriyel bir modül 10 cm çapında ve 100 cm boyunda olabilir.

Bir membranın kullanılabilmesi ve yüzeyine basınç uygulanabilmesi için bir çeşit kabın (membran muhafazası) içinde olması gereklidir. Suyun membrandan geçirilebilmesi ve istenmeyen maddelerden arıtılması için gereken enerjiyi bu basınç sağlar. RO’nun en şaşırtıcı özelliği ise filtreden geçemeyen atık maddelerin yıkanarak, otomatik olarak gidere yönlendirilmesi ve bu sayede geleneksel filtrelerdeki gibi tıkanma olmamasıdır. Şebeke suyunun bir miktarı ile reddedilen maddelerin atık kanalına sürüklenmesi sayesinde temizlik sağlanır. RO filtrelerin uzun yıllar yeni gibi performans göstermelerinin nedeni iste budur.

Naturel Reverse Osmosis (Ters Ozmos) prosesleri günümüzün en gelişmiş su arıtma teknolojileridir. Bu sistemle arıtılacak olan su miktarı birkaç litreden yüzlerce tona kadar çıkabilir. Ozmos olayı doğada sürekli olarak gerçekleşen bir olaydır. Örneğin bitkiler topraktan bu yolla sularını temin etmektedirler. Temel çalışma prensibi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen (bazı maddelerin geçişine izin verirken, bazılarına izin vermeyen) membran bulunan iki çözeltinin osmotik basınç vasıtasıyla iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi olayıdır. İyon konsantrasyonun eşitlenmesi, konsantrasyonu düşük olan çözeltiden, konsantrasyonu yüksek olan çözeltiye sıvı geçişiyle sağlanır. Sıvının diğer tarafa geçiş hızı, sıcaklık, basınç, sudaki iyon tipleri ve membranın yapısına bağlıdır.

Naturel Reverse osmosis sistemlerinde ‘Ozmos’ olayını tersine çevirmek için, bir pompa ve osmotik basınçtan daha büyük bir basınç uygulandığında, yarı geçirgen olan ve üzerinde 5A (Angstrom) boyutlarında delikler bulunan membran, sadece saf suyu geçirirken bakterileri, projenleri, organik maddeleri, aluminyum ve ağır metalleri tutar. Bazı durumlarda suyun cinsine bağlı olarak ön arıtmaya tabi tutmak gerekir. Bu ön arıtma; filtreler ve su yumuşatma cihazları olabilir.

Açık Kasa Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri:

Naturel Reverse Osmosis sistemlerinin farklı maddelere etkisi şu şekilde özetlebilir:

Naturel Reverse Osmosis sistemlerinin farklı maddelere etkisi şu şekilde özetlebilir:

AMİNYAT

% 92-99

BARYUM

% 92-98

BİKARBONAT

% 92-95

KLORÜRLER

% 92-95

SİYANÜRLER

% 92-95

POTASYUM

% 92-97

MAGNEZYUM

% 92-98

NİTRATLAR

% 85

SELENIYUM

% 92-96

STRONTYUM

% 98-99

HYPOSÜLFİTLER

% 92-98

AMONİUM

% 87-95

KURŞUN

% 96-98

KALSİYUM

% 92-98

KROMATLAR

% 90-97

FLORÜRLER

% 92-95

MANGANEZ

% 97-98

NİKEL

% 92-99

CİVA

% 95-97

SLİKATLAR

% 92-99

SÜLFİTLER

% 96-98

ARSENİK

% 92-96

BROMÜRLER

% 96-98

KADMINIUM

% 92-98

KROM

% 96-98

DEMİR

% 92-98

BAKIR

% 97-98

SODYUM

% 92-98

FOSFAT

% 98-99

GÜMÜŞ

% 92-97

SÜLFATLAR

% 97-98

HAŞERAT ÖNLEYİCİ ÜRÜNLER

% 92-98

ZARARLI OT ÖNLEYİCİ KİMYASALLAR

% 98

SERTLİK ÖNLEYİCİLER

% 92-98

BAKTERİLER

% 99

PARAZİT ÖNLEYİCİLER

% 98

 

Açık Kasa Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı ile İlgili Diğer Ürünler:

Diğer ev tipi su arıtma cihazları ve tezgah altı su arıtma cihazlarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2011
Open chat
1
Merhaba,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?