Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. ©

  • en
  • de
  • tr

Naturel Su Arıtma Ev Tipi Cihazı

Ürün Kodu: Daire Modeli Yumuşatma Cihazı

Ürün Fiyatı:

Şehir  şebeke suyunda kullanım için tasarlanmış bu sistemler paslanmaz çelikten  imal  edilmiş olup aylık2.5 & 25 ton arası tüketimi karşılayabilecek , yüksek basınca dayanıklı manuel sistemlerdir.Cihaz içerisinde suyun tadını, kokusunu ve rengini bozabilecek etkilere karşı üç farklı maden kullanılmıştır.Değiştirilmesi gereken parçaları olmaması ile birlikte kirece karşı periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Suyun arıtımı sırasıyla aşağıdaki madenler tarafından yapılmaktadır

QUARTZ ; Şebeke borularının eski olmasına bağlı olarak  su içerisinde bulunabilecek tortu, pas ve katı partikülleri tutmak için kullanılmıştır. Oldukça sert bir madde olan quartz özel bir bakım gerektirmeksizin uzun süre kullanılabilir.Tanecikli bir yapıya sahip olması dolayısı ile su içerisinden süzülerek geçer ve bahsedilen olumsuz etkilerden arındırılır.
ters ozmos naturel arıtma
AKTİF KARBON ; Suya  hoş  olmayan koku ve tad veren organik maddeler , klor ve klor bileşikleri , deterjan , petrol , sanayi atıkları ve asbest gibi  maddeler öncelikle insan sağlığına zararlı olup  suyu içilmez  ve  kullanılmaz  hale getirirler. Bu zararlı maddelerin sudan uzaklaştırılması için aktif karbonun  absorbsiyon özelliğinden faydalanılmıştır. Gözenekli  bir  yapıya sahip olan aktif karbonun miktarı fazla tutulmuş böylece  uzun  süreli  bir  kullanıma  imkan sağlanmıştır. Ancak doyma seviyesine ulaşan cihazlarda değiştirilmesi gerekir.

 

REÇİNE ; Suda  çözünmüş  halde  bulunan  kalsiyum  ve magnezyum  iyonları  kirece  sebep  olmaktadır. Sert suların içme ve kullanıma uygun olmadığı bilinmektedir. Sert suların içilmesi durumunda  mide,  bağırsak  ve  cilt rahatsızlıkları oluşabildikleri için sağlık yönünden tercih edilmezler. Bu zararların oluşması sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının sodyum formundaki katyonik reçine iyonları ile  değiştirmesi sonucunda engellenmiş olur. Katyonik  reçinede  bulunan  sodyum  miktarı  kullanıma bağlı olarak azaldığı için sodyum yönünden zengin tuz ile rejenerasyonu yapılır. Periyodik bakımları yapılan reçineler çok uzun süre kullanılabilmektedir.

 

Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2011
Open chat
1
Merhaba,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?