Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. ©

 • en
 • de
 • tr

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

09 Temmuz 2019      317 Okuma

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri yanında Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri konusunda da uzman olan firmamız 20 yıllık sektör varlığı, kaliteli satış, teknik servis ve satış sonrası ekibi ile sadece ev tipi su arıtma cihazları konusunda değil, sanayi tipi ve endüstriyel su arıtma sistemleri konusunda da müşterilerine en değerli hizmeti vermektedir. Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir gibi illerde birçok referansı bulunan şirketimiz diğer 81 ilde de çeşitli referanslarıyla en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla siz müşterilerimizle buluşturuyor.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Çalışma Prensibi

Endüstriyel Su Arıtma sistemleri değişik modeller bulunmakla birlikte başlıca modeller UV Sterilizasyon, Tandem Yumuşatma, Maxi Kabinet ve Direk Akışlı Reverse Osmosis Sistemlerdir. Bu sistemler Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri olarak geçmekte olup su tüketiminin yüksek olduğu genelde sanayi, restoran vb. yerlerde kullanılmaktadır. İsterseniz bu cihazları küçük detaylarıyla incelemeye başlayalım.

Ultraviole Su Arıtma Sistemi Çalışma Prensibi :

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Ultraviole Su Arıtma Sistemi suyun içindeki mikroorganizmaların belirli ışınlara maruz kalmasıyla beraber, DNA ve RNA’sının bozulup etkisiz hale getirilmesi işlemine denir. Ultraviole suda bulunan insan sağlığına zararlı virüs, mantar, mikrop gibi birçok zararlı organizmayı %99 oranında yok eden aşırı efektif bir dezenfeksiyon işlemidir. Bu yöntemde ışın hariç başka bir komponent veya madde kullanılmadığından suyun tadında ve kimyasal yapısında hiçbir bozulma ve değişiklik oluşmaz. Ultraviole arıtma sistemleri çeşitli modellere sahip olup, takacağınız yer, takacağınız yerdeki suyun debisi gibi birçok değişkene göre değişmektedir, bu sistemleri endüstriyel sorumlularımızdan fikir almadan almamanızı tavsiye ederiz.

Direk Akışlı Reverse Osmosis Sistem:

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Direk akışlı reverse osmosis sistemlerinin en küçüğü 100gpd lik membrandan oluşmaktadır. Membranın GPD’si arttıkça alacağınız su kapasitesi de artmaktadır, direk akışlı reverse osmosis sistemlerde depo yoktur, su cihazdan geçtiği gibi musluklarınızdan arıtılmış olarak akar.

Direk Akışlı Reverse Osmosis sistemler kafelerde, catering sektöründe, hastahanelerde ve orta olcekli işletmelerde öncelikli olarak kullanılmaktadır.

Tandem Yumuşatma Sistemleri:

Tandem Yumuşatma Sistemleri

Tandem Yumuşatma sistemleri çift tüplü yapıya sahip olup üzerindeki otomatik valfle bir tüp kendini temizlerken diğer tüp ile 7/24 organik ve sağlıklı su arıtma sistemini kesmemektedir. Bu tarz sistemler genelde su tüketimi aşırı olan yerlerde kullanılmaktadır, içeriğinde reçine ve karbon bulunan bu sistemler kireci ve kloru sudan arındırmada %100 etkili sistemlerdir.

Siz de en uygun endüstriyel su arıtma sistemleri fiyatlarına ulaşmak için endüstriyel sorumlularımızla iletişime geçebilirsiniz.

Maxi Kabinet Su Yumuşatma Sistemleri:

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Maxi Kabinet Su Arıtma Sistemleri sudaki kireci tutmak için yapılmış özel sistemlerdir. Maxi Kabinet Su Arıtma Sistemleri ters yıkama ve regeneration işlemlerini otomatik bir şekilde yapar ve Ion Changer sistemini kullanır. Maxi Kabinet Su Yumuşatmasında tablet tuz bakım görevi görmektedir. Siz de Maxi Kabinet Su Yumuşatma Sistemleri ile ilgili bilgiler merak ediyorsanız endüstriyel sorumlularımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu sistemler Ev Ana Giriş Su Arıtma SistemleriApartman Girişi Merkezi Su Arıtma Sistemleri, Daire Girişi Su Arıtma Sistemleri, Fabrika Su Arıtma Sistemleri ve Bina Girişi Su Arıtma Cihazları olarak da kullanılmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Günümüz şartlarına bağlı olarak, nüfusun hızla artış göstermesi, sanayileşme ve diğer dış etkenler, temiz su kaynaklarının gün geçtikçe tükenmesine neden olmaktadır. Bahsettiğimiz nedenlere bağlı olarak su kirliliği meydana gelirken, elbette ki tüketilecek olan su da belirli proseslerden geçirilerek, filtrelenmesi gerekiyor. Bu işlemler ise, günümüz de endüstriyel su arıtma sistemleri yapılırken, her bir ürün de, kendi marka ve modellerine göre farklı teknik özelliklere sahip olduğu biliniyor.

Su arıtma sistemi nedir?

Bahsetmekte olduğumuz bu sistemler, filtre mantığı ile çalışmaktadır. Su arıtma sistemi nedir derseniz eğer, su için de yer alan ve istenmeyen maddeler ile ve bu filtre sistemleri ile temizliği yapılıp, temiz su üretimi yapılmaktadır. Her cihazlar da kullanılan filtre çeşitleri ve amacı farklı bile olsa da elbette ki günümüz zamanın da son teknoloji üretiliyor ve bu olan su arıtma sistemi ve ürünlerinden yardım alınıp, istek ve ihtiyaçları karşılarız. Bunun beraberinde içerisinde yer alan farklı bir sistem grubu çalışarak, suyun PH değerlerini de yükselterek sağlıklı suyun pH değerine çekmektedir, alkali su arıtma cihazı da alkali bir su elde etmeye de yardımcı olmaktadır.

Tatlandırıcı ve kimyasal madde

Çoğunluk olarak bazı su arıtma cihazlar da, amaca uygun olarak özellikler yanı sıra istenmeyen ve gereksiz olan birden çok sağlıksız özellik bulunuyor. Bunlar ise içerisinde yer alan kimyasallar ve tatlandırıcı maddelerdir. Seçimler yaparken, su arıtma cihazları için bu özelliklere göz atabilirsiniz ve de daha doğru bir seçim gerçekleştirmiş olursunuz.

Eğer ki, örnek su arıtma cihazları hakkında teknik özelliklere yer vermek gerekirse, tercih edeceğiniz bir cihaz için şu özelliklere göz atmak mümkün olacaktır.

Teknik özellikler nelerdir?

 • Alkalinler, mineral filtreler ve de detox filtre gibi filtre seçimlerine saip olur
 • Alkali filtre de ise doğal mineraller ile bunu bulundurmasının yanı sıra da PH değerini 7.5 ile 8,5 arasında yükseltir
 • Mineral filtre ise, suyun mineral dengesini yükseltir
 • Kullanılan cihazlar az yer kaplar
 • Elektrik kullanımına gerek kalmadan çalışır
 • Su tankları geniş kapasitelere sahiptir
 • Günlük su üretim miktarı 270 kg’ a kadar yükselen özelliklere de sahip olduğu bilinmektedir
 • Detoks filtresi olan ürünler ise, molekül yapılarını küçülterek, vücuda girecek olan toksinlerin birikmesine de engel olacaktır.

Genel olarak, su arıtma sistemi özellikleri yukarıda ki gibi olurken, elbette ki bahsettiğimiz 3 önemli filtre özellikleri de aşağıda ki gibidir.

Mineral filtre nedir?

Alkalin filtre nedir?

 • Suyun PH dengesini yükselterek, alkali hale gelmesini sağlar, pH metre ile pH ölçülür.
 • Gerekli olan mineral desteğini verir
 • Kemik erimesi ve diş çürüklerine karşı koruma sağlar

Detox filtre nedir?

 • Toksinlerin birikmesini engeller
 • Kilo vermekte yardımcıdır
 • Metabolizmanı dengeler
 • Enerji vererek, vücuda dinçlik kazandırır.

Standart olup üretilir olan su arıtma sistemleri ve cihazlardan  genel olarak yukarıda ki gibi özellikler bulunuyor. Elbette ki her marka ve modele göre farklı teknik özellikler ile karşılaşmak mümkün olurken, web sayfamız üzerinden bu tip ürünlere ulaşabilmeniz de mümkündür.

Su Arıtma Sistemlerinin Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Su, yaşamın kaynağıdır ve susuz bir dünyada canlı yaşamının devam etmesi mümkün olamaz. Ancak son yıllarda gelişen küresel ısınma, çevrenin kirletilmesi ve artan nüfus gibi faktörler yakın bir zamanda dünyadaki kullanılabilir su kaynaklarının tükeneceğine işaret ediyor. Bu konuda çalışan bilim insanları, var olan su kaynaklarının arıtılarak içilebilir bir su haline getirilmesi gerektiğini savunuyorlar. Bu nedenle günümüzde su arıtma işlemleri oldukça önemli bir yere sahip. Bu tür işlemleri sağlayabilinmesi için adına günümüz de birden çok su arıtma sistemleri geliştirildi ve de geliştirilmeye devam etmektedir. Birçok su arıtma cihazı markaları bulunmakla birlikte 2020’nin en iyi su arıtma cihazı markaları listemiz birçok ev tipi su arıtma cihazına yer vermiştir.

Ultraviyole Sterilizasyon Yöntemi

Dünyada bulunan su kaynaklarının içerisinde çok sayıda bakteri, mantar, küf ve tehlikeli enfeksiyonlara neden olan virüsler var. Tüm bu etkenler günümüzde tüm dünyada yapılan bilinçsizce endüstriyel ve sanayi alanındaki çalışmalara, sulara akıtılan atıklar gibi nedenlere dayanıyor. Fakat  bazı su arıtma sistemleri örnekleri kullanılıp bu kirliliklerin sulardan arındırılması ve de böylelik ile de sağlıklı içme suyu elde etmek mümkün durumdadır. Bu yöntemlerin en başında da Ultraviyole Sterilizasyon yöntemi gelmektedir. Bu yöntem kuralına göre de UV yani, Ultraviyole ışınların kullanılma durumu sayesin de suyun içinde ki zararlı maddeler temizlenip su, saf bir hale getirilmektedir. Ancak bu yöntemin etkili bir hale gelebilmesi için suyun direk olarak UV ışınları ile temasının sağlanması gerekli.

Bu sayede sudaki bakteri ve virüslerin yok edilmesi sağlanabilir. Bu yöntemle su temizlenirken, öncelikle suyun bir fitreden geçirilmesine ihtiyaç duyuluyor. Çünkü Ultraviyole ışınların niteliği, yalnızca sudaki mikroorganizmaları yok etmeye yöneliktir. Suyun içinde herhangi bir çamur, tortu mevcut ise, UV ışınları bunları tek başına temizle işlemi yapamaz. Ultraviyole Sterilizasyon işlemi için günümüzde üretilen gayet kaliteli su arıtma cihazları bulunuyor. Bu cihazlar ile su tesisatlarına monte edilip, suyun kullanım sırasın da suyu hem filtre ederek hem de mikroorganizmalar ile arındırılır.

Ters Ozmos Yöntemi

Bu zaman da da kullanılan bir diğer su arıtma cihaz sistemleri ile de ters ozmos yöntemi ile çalışıyor. Bu yöntem uygulaması ile de üretilmiş olan cihazlar evler de yaygın olarak kullanılıyor. İlk kez olarak Amerika Birleşik Devletlerin de geliştirilmiş olan ters ozmos sistemi ile aslında en doğal su arıtma yöntemi olarak da tanımlanmaktadır. Bu yöntem sayesinde ile su kenarın da bulunan su bitkileri yardımı ile su doğal yöntemler ile temizlemesine benzetilir. Zaten bu sistemin esin kaynağı da bu bitkiler olmuştur. Bitki türlerinin bu doğal su temizleme işlemine ozmos adı verilmektedir. Reverse ozmos olarak da adlandırılmakta olan bu yöntem, medikal alanda, kimyasal üretimde bulunan sektörlerde ve tarım alanında rahatlıkla uygulanmaktadır.

Ters ozmos sistemleri suyun içinde olan iyonların filtrelenmesine yardımcı olur. Bu yöntem ile suda bulunan bütün bakteriler ve insan sağlığına zarar veren maddeler süzülerek, filtre edilmektedir. Aynı sürede de suyun içilmesin de büyük bir engel teşkil ediyor ve suda olan kireç miktarı ve suyun içerisinde ki çeşitli sebepler ile oluşan ağır kokular da ters ozmos yöntemi ile temizleniyor. Bu yöntemin uygulanması ile temizlenen sular, insan sağlığı için gayet güvenilir ve içimi rahat bir su haline dönüşmektedir.

 

 

 

BAZI ÖNEMLİ REFERANSLARIMIZ

Abdullah Gul Universitesi – Sümer Kampüsü

Bakır Fide – Amasya

Sakarya Üniversitesi

Titan Construction A.Ş- Konteyner ile taşınabilir arıtma sistemi

Journey Tekstil A.Ş

Köfteci Yusuf

More Life Club – Etlik/Ankara

Roketsan A.Ş

Kar Grup A.Ş

Kredi Yurtlar Kurumu Amasya (KYK)

Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2011
Open chat
1
Merhaba,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?