Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. ©

  • en
  • de
  • tr

Kırşehir Su Arıtma Cihazı

08 Ocak 2015      528 Okuma

Kırşehir Su Arıtma Cihazı talep eden müşterilerimiz için 1999 yılında İstanbul’da kurulan Naturel Su Arıtma Sistemleri, İç Anadolu Bölge Müdürlüğünü Ankara’da açarak tüm İç Anadolu Bölgesi’ne su arıtma cihazı bayilikleri vermekte ve bu bayiliklerle İç Anadolu Bölgesi’ndeki tüm müşterilerimizin talepleri karşılanmaktadır. Kırşehir bölgesinde 3 adet bayiisi bulunan Naturel Su Arıtma Sistemleri aynı zamanda İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nden de teknik servislerini haftada iki defa Kırşehir, Kırıkkale bölgesine göndermekte ve Kırşehir’deki 2000 müşterisinin talebini karşılamaktadır. Dilerseniz En Çok Satılan 3 Kırşehir Su Arıtma Cihazı’na göz atalım:

Platinium Ev Tipi Reverse Osmosis Su Arıtma SistemiKırşehir Su Arıtma Cihazı

Platinium Reverse Osmosis Sistemi 12 litrelik TankPRO paslanmaz çelik su arıtma tankına sahiptir. Fabrika çıkışı olarak 5 adet su arıtma filtresine sahip olan bu cihaz tezgahınızın altında çok yer kaplamaz ve şık bir görünüm sağlar. Ayrıyetten Lüks Avrupai Musluk’a sahip olan bu cihaz tezgahınızın üstündeki görüntüyü de bozmaz ve ekstra musluğuyla sağlıklı suyu evlerinizde üretmenize imkan tanır. Platinium Reverse Osmosis Sistemi de diğer su arıtma cihazları gibi ters ozmoz arıtma sistemini kullanmaktadır. Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemi Dünya’da bilinen en etkili su arıtma sistemidir.

Platinium Su Arıtma Cihazı Kırşehir İlinde 2019 yılında 470 adet satılmıştır.


Safir Ev Tipi Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi

Kırşehir Su Arıtma Cihazı

Safir Ev Tipi Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı da diğer su arıtma cihazları gibi Reverse Osmosis yani Ters Ozmoz arıtma sistemini kullanır. Safir Su Arıtma Sistemi fabrikasyon çıkışlı 5 aşama filtreye sahip olsa da altıncı filtre eklemesi yapılabilmektedir. Şeffaf ve mat kırmızı, lacivert, yeşil renk seçeneklerine sahip olan bu cihaz Dünya’ca bilinen NSF Onaylı 12 litre Su Arıtma Tankı TankPAC.PaE kullanmaktadır. Safir Su Arıtma Cihazı şebeke suyu beslemeli bir cihazdır. Montajı sırasında suyu şebeke suyundan alır ve suyunuzu arıtarak lüks musluktan tekrar verir. Bunun haricinde eğer suyunuzun debi yeterliyse pompasız bir cihaz tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır. Eğer su akış debiniz yani suyun akış hızı çok düşükse Safir Pompalı Su Arıtma Cihazı tercih edilebilir.

Safir Su Arıtma Cihazı Kırşehir İlinde 2019 yılında 685 adet satılmıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Yakut Ev Tipi Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi

Kırşehir Su Arıtma Cihazı

Yakut Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı da yukarda anlattığımız Safir ve Platinium Su Arıtma Cihazı gibi Kapalı Kasa Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemidir. Kapalı Kasa’ların açık kasa reverse osmosis su arıtma cihazlarına göre avantajı kullan-at filtrelere sahip olmaları ve cihazın tüm içeriğinin bilgisayar kasası gibi kapalı bir kasa içinde barınmasıdır. Kapalı Kasa olmalarından mütevellit cihazların üstü düz bir zemin gibi olduğu için tabak, çanağınızı da bu cihazın üstüne koymanıza olanak tanır.

Yakut Su Arıtma Cihazı Kırşehir İlinde 2019 yılında 983 adet satılmıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Kısaca Ters Ozmoz nedir?

Ev Tipi Ters Ozmoz Sistemleri en az 5 filtreden oluşmaktadır. Bu filtreler müşterilerimizin sağlıklı suyu evlerinde alması için kullanılmaktadır. Ters Ozmoz su arıtma işlemi sırasında suya kesinlikle dışarıdan kimyasal bir dokunuş yapılmaz ve tamamen doğaldır. Ters Ozmoz su arıtma işleminde membran filtre bulunması en önemli önceliktir, membran filtre olmadan ters ozmoz arıtma sisteminden asla bahsedemeyiz.

Ters Ozmoz Arıtma Sistemindeki membran filtre yarı geçirgen zarları sayesinde ters ozmotik basınçla gelen suyu sadece mikroskopla görünen bezlerinde arıtarak temiz ve sağlıklı suyu diğer su arıtma filtrelerine aktarır ve su arıtma prosesi tamamlanır. Dilerseniz bu filtrelerin ne işe yaradığını tek tek inceleyelim:

Reverse Osmosis Su Arıtma Aşamaları:

Birinci aşamada bulunan spun yani sediment filtre kağıt vb elementlerin sıkıştırılmasından oluşan nanobiyolojik bir filtredir, kesinlikle kimyasal barındırmaz. Bu filtre suyun kaba kum, pas gibi maddelerinin tutulmasına yarar.

İkinci aşamada bulunan Granül Aktif Karbon filtre endüstriyel ve tıbbi alanda bir çok alanda kullanılmaktadır. Aktif Kömür karbonunun öğütülmesinden oluşan bu su arıtma filtresi tıbbi alanda mide zehirlenmelerinde midenin temizlenmesi ve ameliyathanelerdeki sterilize hava arıtımında, endüstriyel alanda ise birçok kozmetik üründe özellikle diş beyazlatıcılarında kullanılmaktadır. Su arıtım sisteminde ise suyun klorunun arıtılmasında kullanılmaktadır.

Üçüncü aşamada Blok Karbon Filtre bulunmaktadır. Blok Karbon Filtre sudaki renk ve kokuyu düzenlemede kullanılan bir su arıtma filtresidir.

Dördüncü aşamada ise ters ozmoz arıtma sisteminin en önemli komponenti olan Membran Filtre bulunmaktadır. Üstte bahsettiğimiz gibi Membran Filtre sudaki bakterileri %99,9 oranında arıtma kapasitesine sahiptir. Membran filtre olmadan ters ozmoz arıtım sisteminden bahsedemeyiz. Membran Filtre sudaki arsenik vb. kanserojen maddelerin hepsini arıtmaktadır.

Son ve Beşinci aşama olan Post Karbon Su Arıtma Filtresi de hindistan cevizi kabuğunun öğütülmesinden oluşmaktadır ve suya mükemmel bir tat verir. Sektörün önde gelen post karbon üreticisi ise Aquaredd ve Omnipure‘dur.

Kırşehir’de Su Kirliliği:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ikişer yıl arayla düzenlediği çevresel sorunlarla ilgili araştırmada Kırşehir’deki Su Kirliliğinin de ciddi boyutlarda olduğu gözükmektedir. Gerek sanayi atıkları gerekse insanların doğayı kirletmesinden kaynaklı bu su kirliliği evimizde içtiğimiz sularda da büyük sorun yaratmaktadır. Birçok yerel gazete bu konu hakkında haberler yapmıştır. Haberlerin linkleri ise aşağıdadır:

Kırşehir Çiğdem Su Kirliliği Haberi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2017 Su Kirliliği Raporu

Açık Radyo: Türkiye’nin En Büyük Sorunu Su Kirliliği

 

Hangi Kırşehir İlçelerinde Hizmet Veriyoruz?

Merkez Su Arıtma Cihazı

Kaman Su Arıtma Cihazı

Mucur Su Arıtma Cihazı

Çiçekdağı Su Arıtma Cihazı

Akpınar Su Arıtma Cihazı

Boztepe Su Arıtma Cihazı

Akçakent Su Arıtma Cihazı

Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2011
Open chat
1
Merhaba,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?