Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. ©

  • en
  • de
  • tr

Naturel İkili Su Arıtma Cihazı

Ürün Kodu: NS-02 İkili Portatif Su Arıtma Cihazı

Ürün Fiyatı:

Özellikleri ; 

* Naturel Su Arıtma İkili Su Arıtma Cihazı cihazları tamamen paslanmaz çelikten ( 18/10 CrNi ) imal edilmiştir.
* Naturel Su Arıtma İkili Su Arıtma Cihazı İçinde ithal iyon değiştirici sistemle suyun kirecini alır. Suyu yumuşatır.
* Naturel Su Arıtma İkili Su Arıtma Cihazı İçindeki ithal aktif karbon sistemiyle suyun klorunu ve kokusunu alır.
Naturel Su Arıtma İkili Su Arıtma Cihazı  İçindeki quartz sistemiyle sudaki pas, tortu ve suya sonradan karışan pisliği ( 0, 5 Mikrona kadar ) tutar.

Faydalar ;

* Temiz içme suyu sağlar
* Çayda tam dem, lezzet ve tasarruf sağlar.
* Vücuttaki kireçlenmeyi önler
* Böbrek taşı oluşumunu önler.
* Mide şişkinliğini önler.

 

QUARTZ ; Şebeke borularının eski olmasına bağlı olarak  su içerisinde bulunabilecek tortu, pas ve katı partikülleri tutmak için kullanılmıştır. Oldukça sert bir madde olan quartz özel bir bakım gerektirmeksizin uzun süre kullanılabilir.Tanecikli bir yapıya sahip olması dolayısı ile su içerisinden süzülerek geçer ve bahsedilen olumsuz etkilerden arındırılır.

AKTİF KARBON ; Suya  hoş  olmayan koku ve tad veren organik maddeler , klor ve klor bileşikleri , deterjan , petrol , sanayi atıkları ve  asbest gibi  maddeler öncelikle insan sağlığına zararlı olup  suyu  içilmez  ve  kullanılmaz  hale getirirler. Bu zararlı maddelerin sudan  uzaklaştırılması için aktif karbonun  absorbsiyon özelliğinden faydalanılmıştır. Gözenekli  bir  yapıya sahip olan aktif karbonun  miktarı fazla tutulmuş böylece  uzun  süreli  bir  kullanıma  imkan  sağlanmıştır. Ancak doyma seviyesine ulaşan cihazlarda değiştirilmesi gerekir. 

REÇİNE ; Suda  çözünmüş  halde  bulunan  kalsiyum  ve  magnezyum  iyonları  kirece  sebep  olmaktadır. Sert suların içme ve kullanıma uygun olmadığı bilinmektedir. Sert suların içilmesi durumunda  mide,  bağırsak  ve  cilt rahatsızlıkları oluşabildikleri için sağlık yönünden tercih edilmezler. Bu zararların oluşması sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının sodyum formundaki katyonik reçine iyonları ile  değiştirmesi sonucunda engellenmiş olur. Katyonik  reçinede  bulunan  sodyum  miktarı  kullanıma bağlı olarak azaldığı için sodyum yönünden zengin tuz ile rejenerasyonu yapılır. Periyodik bakımları yapılan reçineler çok uzun süre kullanılabilmektedir.

 Üç tüplü cihazlarda iki tüplü cihazlardan faklı olarak iki kat fazla reçine kullanılmıştır.  

 

Diğer Ev Tipi Su Arıtma modellerine bakmak için tıklayınız.

Türkiye’nin dört bir yanındaki referanslarımızı görmek için tıklayınız.

Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2011