Saf Su Nedir?

Saf su nedir

Saf Su

 

Saf su nedir sorusu pek çoğumuzun aklına geliyor ve saf suyun günlük hayatta birçok kullanım alanı bulunuyor. Şimdi saf su nedir ve saf suyun kullanım alanlarını açıklayan yazımızı okumaya geçelim.

Saf Su Nedir?

Saf su belli bir sıcaklıkta(genelde 90-100 derece) ısıtılarak, sonrasında bu su iyice yoğuşturulur ve elde edilen suya, saf su veya distile su denir. Bu prosese de distilasyon veya damıtma işlemi denmektedir.  Bu prosesten sonra geriye kalan 100  Saf Suyun birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları :

 • Kozmetik sektörü
 • Temizlik sektörü
 • Otomotiv sektörü
 • İlaç sektörü’dür.

Saf suyun iletkenliği sıfırdır . Saf suyun sertlik derecesi düşüktür. Kokusu, tadı ve rengi yoktur. Saf su esnasında yapılan distilasyon işlemi, sudaki minerali ve organikleri öldürdüğü için içme suyu olarak kullanıma uygun değildir fakat suyun çok kirli olduğu yerlerde(Afrika, Ekvador) saf su içme suyu olarak da kullanılabilir, genelde uyku sorunları olan hastaların nemlendirici cihazlarında, otomobillerin akülerinin içinde, tıptaki iğneler vurulurken ilaçların inceltilmesi için de saf su kullanılabilir ayrıca oto yıkamalarda suyun içindeki kirecin su arıtma cihazları sayesinde arıtımı sağlanmaktadır ve saf su olmaktadır.

Saf Su İçilir Mi?

Saf su, deniz suyunun kullanıldığı ve su kaynaklarının çok bulunmadığı yerlerde içme suyu olarak kullanılabilir fakat içme suyu olarak kullanılması konusu bilim adamları tarafından çok tartışılmaktadır. Biz müşterilerimize genelde sanayi ve endüstriyel kullanımlar için saf suyu tercih etmelerini öneriyoruz.

Saf Su Arıtma Cihazı

 

Suyunuzu saf suya çevirmek için Naturel Su Arıtma Sistemleri bünyesinde su yumuşatma veya saf suya çevirmek için arıtma cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlar elinizdeki suyunuzu veya kuyudan çıkardığınız kuyu suyunu da saf suya çevirebilme garantisine sahiptir.

Oto Yıkama Su Arıtma Cihazı

saf su nedir

Günümüzde oto yıkamalarda kullanılan suların birçoğunda kireç ve klor benzeri arabanızın yüzeyine zarar verecek maddeler bulunmaktadır. Bu tarz maddeler aracın boyasına ve yüzeyine yapışır ve çıkarırken küçük küçük hareler ve çizikler oluşturur biz de bu çiziklerle ve harelerle karşılaşmamanız için size Saf Su Arıtma Cihazlarını öneriyoruz.

Saf Su Nedir?” için 6 yorum

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 01:34
  Permalink

  Aracı opette yıkadım Cilayı felan eritti Bundan sipariş vermem lazım.

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 08:43
  Permalink

  Arabam sevgilimden daha değerli. Tonla para harcıyorum bakımına. Halbuki saf su ile çok kolaymış çözüm.

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  Yazınızı okuduktan sonra çok daha dikkatli olmam gerektiğini anladım. Bilgilendirme için sağolun.

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 13:21
  Permalink

  bir kimyager olarak saf su tüm çözeltilerin ayrıştırılmasında kullanılıyor. Oldukça önemli bir sistem bu. Bu nedenle saf su her zaman olması gerekiyor.

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  Saf su araçların akülerinde de kullanılıyor. Ayrıca hastanelerde oksijen cihazlarının havasının süzüldüğü suda saf su. Ancak bana göre içilmesi sağlık açısından riskli.

 • 15 Şubat 2019 tarihinde, saat 11:56
  Permalink

  Saf suyun içilebileceğini düşünmüyorum. İçinde bir miktar mineral olmalı. Onun tadı tuzu da yoktur.

Yorumlar kapatıldı.