Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. ©

  • en
  • de
  • tr

Saf Su Nedir?

30 Ocak 2019      491 Okuma

Saf su nedir

Saf Su

 

Saf su nedir sorusu pek çoğumuzun aklına geliyor ve saf suyun günlük hayatta birçok kullanım alanı bulunuyor. Şimdi saf su nedir ve saf suyun kullanım alanlarını açıklayan yazımızı okumaya geçelim.

Saf Su Nedir?

Saf su belli bir sıcaklıkta(genelde 90-100 derece) ısıtılarak, sonrasında bu su iyice yoğuşturulur ve elde edilen suya, saf su veya distile su denir. Bu prosese de distilasyon veya damıtma işlemi denmektedir.  Bu prosesten sonra geriye kalan 100  Saf Suyun birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları :

  • Kozmetik sektörü
  • Temizlik sektörü
  • Otomotiv sektörü
  • İlaç sektörü’dür.

Saf suyun iletkenliği sıfırdır . Saf suyun sertlik derecesi düşüktür. Kokusu, tadı ve rengi yoktur. Saf su esnasında yapılan distilasyon işlemi, sudaki minerali ve organikleri öldürdüğü için içme suyu olarak kullanıma uygun değildir fakat suyun çok kirli olduğu yerlerde(Afrika, Ekvador) saf su içme suyu olarak da kullanılabilir, genelde uyku sorunları olan hastaların nemlendirici cihazlarında, otomobillerin akülerinin içinde, tıptaki iğneler vurulurken ilaçların inceltilmesi için de saf su kullanılabilir ayrıca oto yıkamalarda suyun içindeki kirecin su arıtma cihazları sayesinde arıtımı sağlanmaktadır ve saf su olmaktadır.

Saf Su İçilir Mi?

Saf su, deniz suyunun kullanıldığı ve su kaynaklarının çok bulunmadığı yerlerde içme suyu olarak kullanılabilir fakat içme suyu olarak kullanılması konusu bilim adamları tarafından çok tartışılmaktadır. Biz müşterilerimize genelde sanayi ve endüstriyel kullanımlar için saf suyu tercih etmelerini öneriyoruz.

Saf Su Arıtma Cihazı

 

Suyunuzu saf suya çevirmek için Naturel Su Arıtma Sistemleri bünyesinde su yumuşatma veya saf suya çevirmek için arıtma cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlar elinizdeki suyunuzu veya kuyudan çıkardığınız kuyu suyunu da saf suya çevirebilme garantisine sahiptir.

Oto Yıkama Su Arıtma Cihazı

saf su nedir

Günümüzde oto yıkamalarda kullanılan suların birçoğunda kireç ve klor benzeri arabanızın yüzeyine zarar verecek maddeler bulunmaktadır. Bu tarz maddeler aracın boyasına ve yüzeyine yapışır ve çıkarırken küçük küçük hareler ve çizikler oluşturur biz de bu çiziklerle ve harelerle karşılaşmamanız için size Saf Su Arıtma Cihazlarını öneriyoruz.

Naturel Su Arıtma Cihazları İnş. Ve San. Tic. Ltd Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2011