Tandem Yumuşatma

 

Tandem Yumuşatma

Tandem Yumuşatma konusunda uzman olan ve birçok referansı bulunan Naturel Su Arıtma Sistemleri sizlere en etkili çözümleri sunmakta kararlıdır.. Siz de Naturel Su Arıtma Sistemlerinin endüstriyel su yumuşatma sistemleri ve tandem su yumuşatma konusundaki resimli referanslarını görmek istiyorsanız tıklayınız.

Tandem Su Yumuşatma Cihazı Nedir?

Endüstriyel uygulamalarda 24 saat kesintisiz çalışan işletmelerde tesisatı ve makinaları korumak, en önemlisi standart kalitede üretim yapabilmek için, su sertliğinin değişken olmamasını sağlamaktadır.

Kesintisiz yumuşak suya ihtiyacı olan işletmeler için Naturel ST serisi çift tanklı tandem yumuşatma sistemi ( Tandem ) ¾”-3” (2-50 m3/h ) arası kapasite ve 35 ayrı model ile bu ihtiyacı en ekonomik ve maksimum verimle karşılayacak olan tam otomatik su yumuşatma sistemleri üretmektedir.

Tandem sistemler kapasite ayarlıdır. 20 m3/h ten büyük isteğe bağlı olarak sertlik sensörlü olabilir.

Kapasite ayarlı kontrol sistemi cihazın üzerinde bulunan akışölçer ile tüketilen su miktarını hesaplayarak önceden programlanmış değere ulaşıldığında sistemi otomatik olarak rejenerasyona başlatır.

 

 

Su Yumuşatma Cihazı Ayarları ve Bakımları otomatik olarak cihazın kendisi tarafından yapılmaktadır!

Su Yumuşatma Aşamaları

Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Sert su sodyum bazlı katyonik  reçineden geçerken içerisindeki sertlik iyonları (Ca+2 ve Mg+2) ; reçineye bağlı bulunan Na+ iyonları ile yer değiştirir.

Tandem Yumuşatma Aşamaları

 

Tandem Yumuşatma Sistemleri, iki yumuşatma ünitesinden oluşmaktadır. Sistem geçen su miktarına göre volümetrik olarak kontrol edilebilmektedir. Su Yumuşatma Sistemi ile her bir yumuşatma cihazı sırası ile rejenerasyon devresine girer ve hazır hale gelince prosesteki ünitenin doymasını ve prosesi kendine devretmesini bekler. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymaksızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati daimi şekilde yumuşak su üretilmiş olur.

Belli miktarda sert su reçine yatağından geçtikten sonra, reçine tanecikleri tamamıyla, sertlik mineralleriyle kaplanır. Bu durumda sertlik minerallerinin tutulması son bulur. Sertlik iyonlarının tekrar sudan tutulabilmesi için reçine taneciklerinin sertlik minerallerinden kurtarılarak tekrar sodyum taneciklerinin bağlanması gereklidir. Bu işleme ‘rejenerasyon’ adı verilir. Rejenerasyon işlemi, geri yıkama, tuzlu su emiş, yavaş durulama, hızlı durulama ve tuzlu su dolum olmak üzere 5 ana aşamadan oluşmaktadır. 5 aşamanın tamamlanması sonucu reçine, kalsiyum (Ca2+) ve Magnezyum (Mg2+) iyonlarını bırakırken, sodyum (Na+) iyonlarını tekrar kendine bağlar ve servis pozisyonuna hazır hale gelir.

Su Yumuşatma ünitelerinin dizaynı yapılırken reçine tankı içine yerleştirilecek olan reçine miktarı ham su karakterine, günlük ortalama debi ve pik su tüketimlerine bağlı olarak hesaplanır. Ayrıca rejenerasyon işlemi, zaman kontrollü, debi kontrollü veya sertlik analizörü ile çıkış suyu sertlik derecesi ölçümüne bağlı olarak otomasyonlu olarak sağlanabilmektedir.

tandem yumuşatma

Diğer endüstriyel ve ev tipi cihazlarımızda gezinti yapmak için tıklayınız.

Yorumlar (6)

Musluk suları içilmiyor artık ihtiyac bunlar, bu şekilde sistemlerin çoğalması gerekiyor.

ateskisik

Makinelerin uzun ömürlülüğünü sağlamak için kullanılması gerçekten çok iyi.Bize bu hizmeti sağladığınız için teşekkür ederiz.

belinterken

Yumuşak su içiminin tatlılığı nedeniyle tercih sebebidir. Satın aldığımız sular da yumuşak sudur.
Ayrıca tatlı su akvaryumlarında da kullanılabileceği gibi çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi cihazların da daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
Her açıdan mükemmel bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim.

ikbal abi

endüstri de su oldukça önemlidir, suyun yumuşaklığı yapılan işlere göre de önem arz eder. Buna göre özellikle gıda sektörü için olması gereken bir sistem.

Nevşehirli

Ülkemizde sular genel olarak çok sert. özellikle endüstriyel cihazlarda sert ve kireçli sular büyük arızalara neden olabiliyor.

Ben 3 yıldır hazır su kullanıyorum. Bulunduğum bölge için analiz yaptırdım. Hiç tatmin edici bir sonuçla karşılaşmadım. su yumuşatma cihazları çözüm olabilir mi acaba?